top-menu

Planning Commission

The Rossford Planning Commission consist of the Mayor and four (4) electors of the City not holding other municipal office.

Current members of the Planning Commission are:

  • Mayor Neil A. MacKinnon III
  • Thomas Uhler (term expires Nov. 2019)
  • Judy Heban (term expires Nov. 2020)
  • John Rust, Jr. (term expires Nov. 2017)
  • Melanie Sayre (term expires Nov. 2018)

Minutes and Notices:

01/25/17 – Minutes

11/16/16 – Minutes

10/19/16 – Minutes

09/21/16 – Minutes

07/20/16 – Minutes

06/08/16 – Minutes

05/11/16 – Minutes

03/09/16 – Minutes

01/20/16 – Minutes

12/09/15 – Minutes

10/14/15 – Minutes

09/16/15 – Minutes

06/24/15 – Minutes

04/15/15 – Hearing Notice

Powered by Digital Ability